بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جدید در ژانویه امسال به تلگرام اضافه شدند که به دنبال حریم خصوصی و امنیت بیشتر بودند. اما پیام‌ها و خاطراتی که در برنامه‌های دیگر باقی مانده‌اند چه می‌شوند؟

از امروز، همه می‌توانند تاریخچه گفتگوی خود، به همراه ویدیوها و سندها را از برنامه‌های دیگر مانند واتس‌اپ، لاین و کاکائوتاک به تلگرام انتقال دهند. این قابلیت هم برای گفتگوهای خصوصی کار می‌کند و هم برای گروه‌ها.

برای انتقال یک گفتگو از واتس‌اپ به iOS، صفحه اطلاعات مخاطب یا اطلاعات گروه را در واتس‌اپ باز کنید و سپس در فهرست به اشتراک گذاری، تلگرام را انتخاب کنید.

در اندروید، یک گفتگوی واتس‌اپ را باز کنید، به قسمت ⋮ > بیشتر (More) > صدور گفتگو (Export) بروید و سپس در فهرست به اشتراک گذاری، تلگرام را انتخاب کنید

واتس‌اپ برای iOSهمچنین به شما اجازه می‌دهد گفتگوها را مستقیماً از فهرست گفتگو صادر کنید. برای این کار، بر روی یک گفتگو انگشتتان را به سمت چپ بکشید، سپس «…» > Export Chat را انتخاب کنید.

پیام‌ها با تاریخ فعلی وارد تلگرام می‌شوند، اما همچنین حاوی زمان اصلی ارسالشان نیز هستند. تمامی اعضای گفتگو در تلگرام این پیام‌ها را خواهند دید.

گفتگوها را انتقال دهید و فضای ذخیره‌سازی خود را آزاد کنید

بهترین قسمت این قابلیت این است که پیام‌ها و رسانه‌هایی که انتقال می‌دهید، لازم نیست فضای ذخیره‌سازی اضافه اشغال کنند. برنامه‌های قدیمی، داده‌های شما را بر روی دستگاه شما ذخیره می‌کنند، اما تلگرام در عین حال که به شما امکان دسترسی به تمامی پیام‌ها، عکس‌ها و ویدیوهایتان را می‌دهد، می‌تواند عملاً هیچ فضای ذخیره‌سازی اشغال نکند.

شما می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را آزاد کنید و میزان حافظه را کنترل کنید (در قسمت تنظیمات > داده‌ها و ذخیره‌سازی > میزان استفاده از حافظه).

تلگرام دات نت